5 Ekim 2009 Pazartesi

trajikomik

tabii ki ikinizin de tanıdığı bir arkadaşım geldi geçende. arkadaşım evet. ama bana ablalık yapmışlığı herhalde daha çoktur.

-acayip ilgimi çekmesine rağmen sapla samanı ayırma vizyonum olmamasından kelli her türlü kişilik belirleyici psikolojik bilmemnelere karşı mesafeli durmuşumdur. gerçeği şu ki, ben sapla samanı ayıramasam da onlar da yeterli-tutarlı-güvenli tespitlerde bulunamıyorlardır çoğu zaman.-

ondan sonra melek abda dedi ki enneagram. ben de dedim ki sıfır gram. öyle dedi, böyle dedi, şöyle dedim, böyle dedim. dedim ki, bana biraz tuhaf geliyor, sen şimdi beni kendi grubundan görüyorsun ya, başka bir arkadaşım da kendi grubundan görmüştü. başka biri de kendi grubundan. ama bunların hepsi başka başka? kesin sonuç, kadim gelenek, sufi dayanak, bilimsel gerçek. bunları da söyledi. ben de tamam dedim. peki madem.

sonra kitaplar elime geldi. iki tane. biri ince biri kalın. durmadım dinlenmedim. oflamadım poflamadım.

sonuçta herhalde karaktersiz çıktım. hiçbiri değilim. ama hemen hepsindenim. trajik-romantik isminden ilhamla trajikomik olduğuma karar verdim.

4 yorum:

gazoz kapağı dedi ki...

ne sohbetmiş, tekrarı ne zaman yayınlanacak bari kaçırmasak

vedide yalınayak dedi ki...

in-ce-cik-ten-dal-ga-geçer-kaapağıgaaazozunbeenimlee..

gazoz kapağı dedi ki...

yok be. ben seni çok seviyorum ya. çok seviyorum. ondan işte.

vedide yalınayak dedi ki...

sevmiyosun mu dedik? bu ihtimali aklımıza getirmeyeli yıllar oluyor :)

hem ben benimle dalga geçilmesini seviyorum. eğlenceli oluyor. bu yüzden sık sık ben-şahsen-bizzat-kendim yapıyorum bunu. ha, bazı kıstasları var. içinde kalıyorsun.